Полихроно – одмор за сите генерации

Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики.

Прочитај повеќе

Закинтос – островот на желките и на журките

Тиркизно море, бели песочни плажи, џиновските желки Carreta carreta и, се разбира, одлични журки и ноќен живот – тоа се синонимите за Закинтос, најјужниот грчки остров во Јонско Море.

Прочитај повеќе

Сина лагуна - егзотична плажа со чиста вода

Морето е прилично ладно, но изборот да ја посетите оваа плажа ќе ви остане незаборавно искуство бидејќи ќе имате чуство дека сте посетиле егзотична плажа.

Прочитај повеќе