ЗАНЗИБАР

МЕСТА КОИ ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА ГИ ПОСЕТИТЕ НА ЗАНЗИБАР

Прочитај повеќе

РОМАНТИЧНИ ДЕСТИНАЦИИ

Островска романтика: топ-дестинации за совршен меден месец

Прочитај повеќе

Сејшелски острови, рај со тиркизно плаво море и пријатно топло време

Овој прекрасен рај Ви нуди преубави плажи, туркизно плаво море и пријатно топло време. Поради тоа не е ни чудно што Сејшелите многумина го сметаат за најубав архипелаг во светот. Неколку стотици плажи се протегаат на островите Мае, Прале и Ла Диг...

Прочитај повеќе