Актуелно

Каде да скијате оваа зима како почетник, а каде како искусен скијач?

Како се наближува зимата така и љубителите на зимските спортови се повозбудени и поактивни во потрагата за понуда за зимски центар кој нуди одлични ски терени, но и простор за уживање и релаксација.

Прочитај повеќе

Моравски Топлици – Словенија

Моравске Топлице е населба во источна Словенија во близина со границата на Унгарија,каде што од аеродромот Мурска Сабота е одалечен 15 минути.

Прочитај повеќе

Мардин дестинација што плени

Во Мардин се снимени многу турски серии и филмови, а во мир и тишина со векови живеат луѓе од различни вери и култури кои зборуваат различни јазици.

Прочитај повеќе

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem