Хургада – одмор за трагачи по адреналин и авантури

Од нуркање на егзотични локации во Црвено Море и пливање со делфини до пустински авантури, сафари и вечера со Бедуините – Хургада е создадена за трагачите по адреналин и вљубениците во активен и авантуристички одмор.

Прочитај повеќе

Хургада - вашата следна дестинација за одмор

Со богата историја, раскошни рисорти и некои од најубавите локации за нуркање во светот, Египет е една од омилените дестинации на туристите. Црвено Море, пак, важи за едно од египетските национални богатства. Доколку уште се двоумите каде да го поминете годишниот одмор, ви претставуваме 8 причини поради кои треба да ја изберете Хургада.

Прочитај повеќе

​Песочниот град кај Хургада: Каде што Цезар и Зевс го среќаваат Спајдрмен

Уметноста на градење замоци од песок датира од многу одамна иако првите документирани докази се од пред околу 500 години.

Прочитај повеќе