Куќата на Богородица во Ефес

Куќата на Богородица во Ефес - Малечка камена куќичка опкружена со дрвореди во подножјето на Булбул планина близу Ефес, е местото каде секогаш има врвулица посетители.

Прочитај повеќе

Метеори - манастирска населба сместена на огромни и стрмни карпи

Манастирската населба Метеори е сместена на огромни и стрмни карпи кои нагло се издигнуваат на северозападниот раб на Тесалија.

Прочитај повеќе

Како сопствениците кои изнајмуваат соби за краток период, треба да се подготват и да управуваат со тековните промени?

Со повторно активирање на патувањата, како почеток по Ковид 19 пандемијата, сопствениците на објекти кои се наменети за краткорочно изнајмување се целосно насочени кон брзо профитирање.

Прочитај повеќе

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem