Тајната на Меѓугорје

Луѓето доаѓаат да се поклонат пред статуата на Дева Марија, да се помолат, да го пронајдат својот душевен мир. Многумина се враќаат од ова свето место со приказни за чуда во форма на исцеленија на умот, телото и духот, натприродни визуелни знаци и длабоки промени кон Бога.

Прочитај повеќе

Приене, Милет и Дидим

Приене, некогаш бил пристаништен град, а кој денеска се наоѓа 16км од морето на ридовите на планината Микале.

Прочитај повеќе

Куќата на Богородица во Ефес

Куќата на Богородица во Ефес - Малечка камена куќичка опкружена со дрвореди во подножјето на Булбул планина близу Ефес, е местото каде секогаш има врвулица посетители.

Прочитај повеќе

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem