Шанлиурфа „Ерусалим на Анадолија“

Ѓобеклитепе ги нарушува општоприфатените ставови за подемот на цивилизацијата и тековните ископувања можеби ќе одговорат на една од најважните загатки на науката за археологијата. Дефитивно дестинација која треба да ја посетите!

Прочитај повеќе

Газиантеп, градот на баклавата и ф'стакот

Газиантеп, градот на баклавата и ф'стакот ќе ве плени во секој поглед и нема да ве остави рамнодушни

Прочитај повеќе

Планинарски патеки во Националниот парк Пелистер

ПЛАНИНАРСКИ ПАТЕКИ ПЕЛИСТЕР

Прочитај повеќе

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem