Најдобрите божиќни пазари во Европа за 2021 година

Без разлика дали барате инспирација за подароци, сакате да одите на уметничко лизгање, планирате да се напиете греано вино и да се загреете во комбинација со колбасици, печени костени и компири или едноставно сакате да ги видите убавите светилки кој ве водат до Божиќ, секако ќе бидете презадоволини на сите божиќни пазари што се случуваат низ европс

Прочитај повеќе

Турски специјалитети што мора да ги пробате

Нам Балканците турската кујна ни е особено блиска. Ќофте, полнети пиперки, баклава, алва и уште многу други специјалитети се вкоренети во нашето секојдневие. Ако се одлучите да ја посетите Турција, покрај овие работи, мора да испробате што повеќе од нивните разноразни зачини и јадења.

Прочитај повеќе

Тајната на Меѓугорје

Луѓето доаѓаат да се поклонат пред статуата на Дева Марија, да се помолат, да го пронајдат својот душевен мир. Многумина се враќаат од ова свето место со приказни за чуда во форма на исцеленија на умот, телото и духот, натприродни визуелни знаци и длабоки промени кон Бога.

Прочитај повеќе

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem